tesarstvifojt@tesarstvifojt.cz

+420 603 148 904

Roubenky a dřevostavby

V současné době je naší hlavní naplní realizace roubenek a poloroubenek, o něž je stále větší zájem. Stejně tak roste zájem i o dřevostavby, přesněji řečeno sendvičové stavby. K výrobě využíváme smrkové či modřínové dřevo.

Dřevostavby mají celou řadu výhod. Díky vlastnostem dřeva jsou dřevostavby antialergenní, energeticky úsporné, dobře odvádějí přebytečnou vlhkost a přitom vydrží srovnatelně dlouho jako zděné stavby. Dřevostavby jsou navíc z obnovitelných zdrojů a jejich stavba se obejde prakticky bez odpadů, jsou tedy příznivé i pro životní prostředí. Svým vzhledem se do přírodního krajinného rázu rovněž lépe hodí než nějaké zděné či železobetonové konstrukce.

Roubenky

Roubenky se stávají novým domovem pro stále více lidí, díky jejich kouzlu a útulnosti. Toto kouzlo vytváří přírodní materiál, ze kterého jsou roubenky postaveny.

Nejčastěji se jedná o smrkové trámy velikosti 31/31 cm. Výjimkou však nejsou ani roubenky modřínové a trámy o velikosti až 35/30 cm. Název pochází od techniky roubení, kterou jsou roubenky postaveny. Trámy jsou na sebe vodorovně kladeny a v rozích spojeny tzv. rybinovým spojem. Tento spoj jsme rovněž doplnili vlastní technologií, díky níž je roh bezpečně izolován. To vše zaručuje dobrou tepelnou izolaci, ekologičnost a příjemnou atmosféru.

„Přečtěte si: Jak stavíme roubenky.“

Dřevostavby

Zájem o dřevostavby, respektive sendvičové stavby, roste především díky svým výborným tepelně-izolačním vlastnostem. Kromě toho je sendvičová stavba jednou z nejmodernějších forem dřevostaveb. Jedná se o vytvoření dřevěného skeletu, který je vyplněný tepelnou izolací a zaklopen. Kromě energetické úspory mají sendvičové stavby výhodu také v jednoduchosti a rychlosti její výstavby, ba i nižší ceně.

Přejete si využít naše tesařské služby? Neváhejte a kontaktujte nás!