tesarstvifojt@tesarstvifojt.cz

+420 603 148 904

Jak stavíme roubenky

Chceme Vám nabídnout možnost aktivně se podílet na samotném návrhu Vašeho budoucího domova. Příjemný a útulný domov je velmi důležitým faktorem v životech nás všech.

Jsme přesvědčeni, že pokud si vlastní roubenku navrhnete přesně podle svých snů a potřeb, bude pro Vás bydlení v takové roubence každodenní radostí a Vaše nové bydlení se stane Vaším splněným snem.

Projektování roubenky

Prvním krokem při stavbě roubenky je příprava projektové dokumentace. Této činnosti je třeba věnovat dostatek času a pozornosti, neboť právě tato fáze rozhodne o tom, jak bude Vaše budoucí roubenka vypadat, jak bude zpracována a z jakého konkrétního materiálu.

K projektování roubenek máme k dispozici profesionální software, který umožňuje 3D vizualizace projektované roubenky. Zkonzultujeme s Vámi Vaše návrhy a představy o budoucí podobě roubenky, pomůžeme Vám odhalit slabá místa v návrhu roubenky, poradíme vhodný materiál a způsob zpracování.

Jakmile se dobereme finální podoby Vaší roubenky, vypracujeme nezbytnou projektovou dokumentaci.

Příprava roubenky

S hotovou projektovou dokumentací již můžeme přikročit k samotné realizaci roubenky. Příprava roubenky, včetně krovu, spočívá v přesném nařezání jednotlivých trámů, jejich ohoblování, provedení konkrétních detailů dle přání zákazníka a také složení všech částí roubenky dohromady.

V naší výrobní hale tak postupně vzniká Váš nový domov do nejmenších detailů. Roubenku máme obvykle zpracovanou za 2 až 4 týdny v závislosti na velikosti a složitosti jejích detailů. Jakmile je roubenka hotova a pečlivě zkontrolována, rozebereme ji znovu na jednotlivé díly a připravíme pro převoz na místo stavby.

K výrobě roubenek používáme nejčastěji smrkové řezivo a pro spodní části stavby řezivo modřínové z důvodu jeho větší odolnosti vůči vlhkosti. V současné době však vzrostl zájem o roubenky modřínové.

Montáž roubenky na Vašem pozemku

Samotná montáž roubenky, včetně převozu z naší haly, trvá přibližně čtrnáct dní. Poté se provádí dokončovací práce, jako je položení střešní krytiny, osazení oken a dveří, montáž podlah a nátěry. Po dohodě s klientem je možné zajistit i další potřebné práce k finálnímu dokončení roubenky.