tesarstvifojt@tesarstvifojt.cz

+420 603 148 904

Proč si pořídit roubenky a dřevostavby

V našich podmínkách jsou roubenky a dřevostavby mnohem výhodnější než zděné domy, a to z mnoha důvodů. Dřevo má jako materiál lepší tepelné vlastnosti než cihly nebo kámen, nemusíte proto nejprve vytápět zdivo, ale vytápíte rovnou obytné místnosti Vaší roubenky. Tím ušetříte mnoho energie a budete si moci užívat tepla mnohem dříve. V dnešní době jsou nízkoenergetické domy velmi populární právě pro svou úsporu energií, kterou jim použití dřeva nabízí.

Co se týče životnosti roubenky nebo jiné dřevostavby, nemusíte se ničeho obávat. Roubenky mají srovnatelnou životnost se zděnými domy. A v našich zeměpisných šířkách se s tornády nebo velmi silnými zemětřeseními nepotýkáme, tak se nižší odolnost roubenky nebo jiné dřevostavby vůči těmto vlivům nijak neprojeví.

Objednejte si roubenky či jiné dřevostavby v našem tesařství Fojt a postavíme Vám roubenky nebo jiné dřevostavby na míru přesně podle Vašich představ.“

Roubenky stavíme ze silných trámů z kvalitního dřeva. Ohni sice zcela neodolají, ale při hoření se na jejich povrchu rychle vytvoří zuhelnatělá vrstva, která brání dalšímu rychlému prohoření a v případě požáru menšího rázu je schopna oheň zcela zahasit. Roubenky a dřevostavby se proto díky této vlastnosti ohni brání daleko lépe než stavby z ocelové konstrukce, které se působením vysokého žáru bortí.

Dřevo je obnovitelná surovina, proto je stavba roubenky nebo dřevostavby pro životní prostředí příznivější než stavba z umělých nebo neobnovitelných zdrojů. Dřevo je navíc hypoalergenní a krásně voní, proto Vám roubenky rychleji navodí pocit pohody domova. Roubenky a jiné dřevostavby jsme navíc schopni postavit za kratší čas než v případě domů z jiných materiálů.